O MNIE

Historia

Cześć! Jeśli tutaj się znalazłeś, jesteś ciekawy mojej historii, a przede wszystkim chcesz się dowiedzieć więcej na temat powstania bloga Glamourina. Jestem Natalia i pochodzę z Ukrainy, gdzie się urodziłam i wychowałam. W wieku 17 lat wyjechałam na studia do Polski, a blog powstał na początku 2011 roku. W tym samym roku ukończyłam studia jednolite na Uniwersycie Warszawskim na kierunku Stosunki Międzynarodowe (specjalizacja Studia Strategiczne i Bezpieczeństwo).

W trakcie studiów spróbowałam zajmować się tłumaczeniami i dorabiałam na studiach dla wydawnictwa jako tłumacz i autor. W wyniku współpracy z Wydawnictwem Edgard postawała książka “Ukraiński Kurs podstawowy” – jestem główną autorką książki i lektorem kursu Audio-CD – klik-. Trochę później, bardzo poważnie brzmiące studia, zaprowadziły mnie do pracy w Ambasadzie Ukraińskiej w wydziale konsularnym – niestety dyplomacja okazała się nie moją bajką i obrałam nowy kierunek w życiu.

Postanowiłam, że chcę zdobyć doświadczenie jako manager (posiadam międzynardowe certyfikaty mi. PRINCE2 i ITIL V3) w korporacji międzynarodowej, wykorzystując przy tym znajomość 6 języków (Polski, Ukraiński, Rosyjski, Niemiecki, Angielski, Włoski). Wtedy też założyłam bloga o modzie, który był dla mnie raczej rozrywką niż planem na przyszłość.

Jak widać długo trwały moje poszukiwania tego, co mnie naprawdę pasjonuję i daję mi prawdziwą satysfakcję. Na 5 roku studiów podjęłam się pracy na pełen etat w Banku, następnie byłam Project Managerem przez kilka lat w amerykańskiej korporacji.

Oczywiście, przez ten cały czas pisałam bloga. Praca na etacie niestety bardzo ograniczała mnie czasowo i w tygodniu nie miałam możliwości zrobić zdjęcia na blog. Wracałam koło 19 do domu, kiedy już było ciemno, więc wszystkie sesje zdjęciowe były realizowane w weekend. Mój mąż Sergio okazał się dla mnie dużym wsparciem, bo to właśnie on zajmuje się fotografią i poświęca każdą swoją chwilę, pomagając i doradzając mi.
Pamiętam te pierwsze śmieszne zdjęcia, gdzie nie potrafiłam się ustawić i miałam na sobie bardzo pocieszne ubrania :) Dalej trzymam je na blogu, jako punkt odniesienia co do tego gdzie byłam i gdzie teraz jestem.

Bardzo się cieszę, że miałam okazję spróbować tyle zawodów, ponieważ dzięki temu szybko się zorientowałam, że jedyną rzeczą, która mnie naprawdę cieszy i daje poczucie spełnienia jest… blog. Oczywiście, początkowo blogowanie nie przynosiło korzyści materialnych. Dopiero po kilku latach mogłam zrezygnować z pracy, a więc teraz jestem pelnoetatową blogerką, a mąż dalej robi wszystkie zdjęcia :) Tutaj możesz zobaczyć jego oficjalną stronę Sergio Foto.

 

Co możesz znaleźć na blogu?

Od momentu powstania bloga przeszłam prawdziwą przemianę. Początki nie były łatwe, jak wspominałam trudno mi było pozować, a w dodatku panicznie się bałam aparatu fotograficznego :D Blog dał mi ogromną motywację, aby wszechstronie się rozwijać.

Bardzo dużo osób pisało i pisze do mnie miłe słowa a propos tego jak ich zainspirowałam i że podziwiają moją metamorfozę i nieustanny rozwój. Obecnie celem bloga jest promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego nastawienia do siebie i ludzi. Tutaj pojawiają się też stylizacje z rzeczami dla wegan i wegetarian, poruszam także tematy związane z wegetarianizmem i weganizmem, a także piszę o modzie dla wegan i wegetarian.

Ćwiczę jogę od wielu lat, a mianowicie teraz Hatha Jogę, dlatego pojawią się tutaj też tematy bezpośrednio związane z filozofią wschodu i wpływem zajęć jogi na ciało i duszę.

Jeżeli chodzi o samo blogowanie to moje nastawienie jest bardzo poważne, posty się pojawiają systematycznie i mają odpowiednią jakość, natomiast modę traktuję raczej jako zabawę, sposób na wyrażanie siebie,w moim przypadku, w luźny i bardzo naturalny sposób. Taką optymistyczną modą chcę dzielić się z ludźmi.

Chcesz wiedzieć więcej?

Polub Fanpage na Facebooku i zaobserwuj mnie na Instagramie! W ten sposób nic nie umknie Twojej uwadze, ponieważ pojawiają się tam nie tylko informacje na temat nowych postów na blogu, ale też momenty z podróży, wydarzeń i zdjęcia z mojego życia na co dzień:

 1. www.facebook.com/glamourinapl
 2. www.instagram.com/glamourina_official
 3. Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowych postach: www.glamourina.net/newsletter/

Moje zainteresowania

Moda ekologiczna i ekologiczny, naturalny styl zycia, joga, śpiew, psychologia, rozwój osobisty to moje główne zainteresowania. Tą tematykę poruszam tutaj na blogu.
Uwielbiam również podróżować do pięknych miejsc, znajdujących się daleko od wielkich miast i cywilizacji w łonie natury.

Glamourina in a nutshell

 • Name: Natalia Grytsuk Viktorovna- Nataliia Grtysuk (Cyrillic transliteration and polonisation);
 • Date of Birth: 15/05/1988;
 • Place of birth: Ukraine;
 • Citizenship: Ukrainian;
 • Living in: Warsaw Poland;
 • Interests: vegan fashion, yoga, natural lifestyle, self development, singing;
 • Publications: Ukrainian course for Polish speakers, “Ukraiński Kurs Podstawowy” ISBN: 978-83-61828-02-0, Edgard, Warszawa, 2009 – main author and reader;
 • Languages spoken: Russian, Ukrainian, Polish, English, German, Italian.
 • Started blogging: April 2011
Glamourina.net
Stylist, CEO, Project Manager and Writer
Glamourina, the owner of Glamourina.net is a stylist, writer and project manager.
Warsaw,Mazowieckie
PL
DOB: 05/15/1988