Oryginalny portfel Michael Kors. Jak rozpoznać podróbkę? | #jestemautentyczny

Oryginalny portfel Michael Kors. Jak rozpoznać podróbkę? | #jestemautentyczny

Jak wiecie wraz z PierreRiu.com walczę z podróbkami, dlatego też na blogu możecie co jakiś czas znaleźć informacje na temat bardzo często podrabianych dóbr luksusowych. Dzięki tej wiedzy można się uchronić przed podróbkami. Poprzedni artykuł dotyczył bluzy Kenzo i możecie znaleźć szczegóły tutaj: “JAK ROZPOZNAĆ ORYGINALNĄ BLUZĘ KENZO | #JESTEMAUTENTYCZNY

Materiał

Marka Michael Kors wykorzystuje do produkcji toreb i portfeli tkaninę (zazwyczaj jest to tkanina w logo firmy MK) oraz skóry naturalne. Jeśli jest to tkanina, zwróć uwagę czy logo jest równe. Często w podróbkach spotykam się z przesunięciem nadruku, nawet gdyby był to portfel kupiony w outlecie, na przecenie, nigdy nie powinien mieć przesunięć wzoru. W przypadku skór, nieco trudniej będzie zweryfikować czy jest oryginalna czy nie, ale warto kierować się podstawowymi zasadami. Po pierwsze, skóra musi być naturalna, więc jeśli czujesz od niej chemiczny zapach, z pewnością jest to skóra sztuczna. Po drugie, skóra naturalna w dotyku powinna być bardzo delikatna, wręcz aksamitna. W podróbkach skóra jest wręcz „plastikowa” w dotyku.

Elementy metalowe

    Marka MK używa elementów metalowych w kolorze srebrnym i złotym. Zwróć uwagę na jakość metalowych elementów i na to jak są przymocowane. Mam tu na myśli metalową płytkę z napisem Michael Kors EST. 1981 przytwierdzoną na zewnętrznej części portfela. Zwróć uwagę czy jest prosto przymocowana i czy litery na niej wybite również są w równych odstępach.       Kolejnym elementem metalowym jest zamek, a dokładniej kursor z zawieszką. Marka Michael Kors używa zamków firmy YKK, czasami zdarzają się również kursory bez nazwy lub z cyfrą „8” wybitą na kursorze. W każdym razie, kursor powinien sunąć gładko po ząbkach, nie może zacinać się. Kolejną kwestią jest zawieszka metalowa przy kursorze, z obu stron z wybitym napisem Michael Kors. Tu również bądź czujna/y, jeśli czcionka jest w inny sposób wybita niż na metalowej płytce lub odstępy między literami nie są równe, albo jedna litera wyżeja druga niżej, niestety nie jest to oryginał. I ostatnia rada dotycząca elementów metalowych: jeśli zamek jest w kolorze złotym, a inna część, np. kółko na klucze w kolorze srebrnym, to jest to podróbka.

Etykiety

      Mam tu na myśli etykietę, która jest doczepiona do portfela. Ma ona wymiary 42 mm szerokości, 89 mm długości. Z jednej strony jest ona w kolorze jasnego brązu z białym logo „MICHAEL Michael Kors”, z drugiej strony znajdują się natomiast: ten sam napis ale już w kolorze jasno brązowym na białym tle, kod kreskowy, numer seryjny dotyczący modelu, koloru oraz materiałów użytych, nazwa modelu oraz jaki materiał został użyty (tkanina czy skóra). Często etykieta ma nacięcia na dole służące do oderwania dolnej części, gdzie zazwyczaj znajduje się cena.

Szwy

        Mają być proste. Żadnych krzywych szwów, czy też nieregularnych. Zwróć uwagę na to czy są do końca zrobione przeszycia, czy nie kończą się nagle. Portfel to mały przedmiot, z małymi kieszonkami, w związku z tym szwy narażone są na rozprucia, jeśli nie są odpowiednio wykonane. W przypadku portfeli kolorowych, jak te tutaj skórzane, kolor nici jest idealnie dobrany do koloru skóry. W podróbkach, tam gdzie kończą się szwy, zazwyczaj końcówki nici są podpalane.

Wnętrze

Nie będę tu skupiać się na kieszonkach, ale na dwóch rzeczach. Pierwsza to podszewka – może ona być beżowa lub czarna. Zwróć uwagę czy napisy na podszewce nie są krzywe. Jeśli są, prawdopodobnie portfel nie jest oryginalny. Druga kwestia dotycząca wnętrza to napis „Michael Kors” wybity na skórze. Popatrz, czy odstępy między literami są równe, czy napis jest równo wybity i czy nie ma błędu w pisowni, bo to częste w podróbkach.    

Kody

Znajdują się wewnątrz portfela na małej silikonowej metce, na której nadrukowany jest kraj produkcji, może być to Wietnam, Chiny, Indonezja, Korea, Stany Zjednoczone, czasami Włochy oraz kod składający się z 1 lub 2 liter oraz 4 cyfr. Czasami w niektórych modelach, pod wszywką silikonową można znaleźć drugą wszywkę w kolorze białym z numerem seryjnym, dokładnie takim samym jak na etykiecie dołączonej przy zakupie. Nie jest to jednak reguła, dlatego też jeśli w Twoim portfelu jej nie ma, nie martw się.  Comments

Dodaj Komentarz

6 komentarzy do wpisu “Oryginalny portfel Michael Kors. Jak rozpoznać podróbkę? | #jestemautentyczny”

 1. 1) wrote:

  Z uwagą przeczytałam post. Bardzo fajnie wszystko opisałaś :)

 2. 3) Iza wrote:

  Bardzo przydatny tekst! Rzadko kiedy polskie blogerki piszą o rzeczach naprawdę ważnych… i za to Cię lubię.

 3. 4) lola wrote:

  Wygląda bardzo mocno i praktycznie, fajny portfel.

 4. 5) wrote:

  Z takim dokładnym opisem i zdjęciami na pewno uniknie się podróbek – dzięki!

 5. 6) Felka wrote:

  Sprawdziłam – Tu nie mają podróbek: http://www.walkonvogue.com/

↓ Komentarze tu ↓Read previous post:
Bezdech senny | Leczenie laserowe

Laser to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości, jak wiecie laser frakcyjny CO2 bardzo pomógł mi w  przywróceniu skórze zdrowego i...

Close