Sekret urody Audrey Hepburn

Sekret urody Audrey Hepburn

Żeby mieć piękne oczy, szu­kaj dob­ra w oczach in­nych, żeby mieć piękne us­ta wy­powiadaj piękne słowa.
Audrey Hepburn

Całkowicie się zgadzam z Audrey. Pewnie często słyszałaś powiedzenie o tym, że piękno wewnętrzne jest ważniejsze od zewnętrznego. Psycholodzy twierdzą inaczej.

 

Pewnie że nie masz wpływu na to w jakim ciele się rodzisz. Ale jeżeli pojęcie “piękna” jest subiektywne (a jest!!!), to jak jesteś postrzegana przez innych zależy wyłącznie od Ciebie.

Zadziwiające ale prawdziwe! To Twoje myśli decydują o tym czy uchodzisz za osobę atrakcyjną czy nie.

Jak być piękną? Audrey Hepburn znała sekret.

Według licznych badań potwierdzono, że osoba pewna siebie, jest postrzegana przez inncyh jako bardziej atrakcyjna. Tak samo jeżeli ciągle jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu i codziennie przy lustrze powtarzasz sobie: “Nie podobają mi się moje włosy, cera, usta, zęby… itd”,sama sobie wyrabiasz status osoby nieatrakcyjnej.

Neurony lustrzane

W psychologii temat już jest dawno znany. Osoba znajdująca się w tym samym pomieszczeniu podświadomie przejmuje stan psychiczny drugiej osoby. Jak to działa? Doskonale wiesz, kiedy ktoś jest smutny, wesoły czy zdenerwowany, prawda? Neurony lustrzane, odkryte przez przez Giacomo Rizzolattiego i współpracowników, powodują to że jesteśmy w stanie czuć to co czuje druga osoba.

Na tej samej zasadzie przekazujesz innej osobie informacje o Tobie i o tym co o sobie myślisz. A zatem jeżeli sądzisz że jesteś osobą atrakcyjną, to wcale nie jesteś egocentrykiem, poprostu wyrabiasz w sobie poczucie zdrowej pewności siebie.

Podsumowując

Początkowe stwierdzenie piękno wewnętrzne jest ważniejsze od piękna zewnętrznego wcale nie jest prawdziwe, bo to jaka jesteś zewnątrz jest dokładnym odzwierciedleniem tego co dzieje się w środku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Stylizacja

Buty/Shoes – Ebuty.pl
Sweter/Sweater – GAP
Legginsy, płaszcz/Leggings, coat – RomweComments

Dodaj Komentarz

5 komentarzy do wpisu “Sekret urody Audrey Hepburn”

 1. 1) wrote:

  Zgadzam się z takim myśleniem :) Świetne legginsy :)

 2. Zgadzam się z Tobą Glam! A zdanie: “..bo to jaka jesteś na zewnątrz jest dokładnym odzwierciedleniem tego co dzieje się w środku” jest mega prawdziwe.

 3. Grunt to pozytywne nastawienie do samego siebie :) Bardzo dobry post i oryginalna stylizacja :)Pozdrawiamy i zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga

 4. 4) wrote:

  fajna fota. pozdrowienia z Si

 5. 5) wincent wrote:

  Very shortly this web page will be famous among all blog viewers, due to it’s good articles or reviews

↓ Komentarze tu ↓Read previous post:
Robert Kupisz zima 2013/2014. Gelem

Niedawno pisałam na blogu, że znani polscy projektanci czasami nie mają tyle fantazji ile ci mało znani, ale są wyjątki......

Close