Test – wiedziałaś, że jesteś hippisem?

Test – wiedziałaś, że jesteś hippisem?

Słyszałaś zapewnie o hippisach? Pewnie odrazu kojarzą Ci się z długimi włosami i szerokimi spodniami? Wygląd to daleko nie wszystko co oznacza to pojęcie.

Co to jest “hippie”? 

Może nawet nie podejrzewasz, że jesteś prawdziwym “hippie”? Fakt, że możesz nie mieć bujnej fryzury, ale czy wyznajesz takie same poglądy na życie jak oni?

Parę dni temu w necie napotkałam się na historię ruchu hippisowskiego, który mnie zainspirował do poruszenia tego tematu na blogu. Zbyt często kojarzymy hippisów z narkotykami i opaską na głowie i jest to bardzo ograniczające podejście.
Tak samo ja nie interesowałam się tym tematem specjalnie, a hippisi byli dla mnie nie więcej niż “dziwnymi dziwakami”.

Sprawź w 5 minut!

Tym niemniej bardzo się myliłam, podchodząć do sprawy w tak powierzchowny sposób. Przede wszystkim dowiedziałam się, że jestem hippie :)

A teraz sprawdźmy czy TY masz w sobie coś podobnego do sławnych dzieci kwiatów, ziemi i wolności! Spoko – będzie dobrze, przede wszystkim dowiesz się, że jesteś osobą kreatywną, pełną życia i inspiracji dla innych.

Test na “hippisowość”:

 1. Żyjesz jednym dniem, cieszysz się każdą chwilą. Jesteś tu i teraz? Skupiasz się głównie na tym co robisz w tej chwili i nie zastanawiasz się nad przeszłośćią, ani też nie rozmyślasz o przyszłości?
 2. Uważasz, że ludzie tworzą jedność i mają prawo wyrażania swojej opinii i bycia wolnymi w swoich decyzjach? Lubisz ludzi, zwierzęta, przyrodę?
 3. Potępiasz wojnę, przemoc i niesprawiedliwość? Uważasz, że miłość i przyjaźń to najmocniejsze uczucia na planecie Ziemia?

Jeżeli twierdząco odpowiedziałaś na wszystkie powyższe pytania, to szczerze gratuluję! Należysz do grona hippisowskiego! :)

P.S.: Stylizacja

Jak wiecie uwielbiam proste zestawy. Obcasy odstawiłam na razie na bok, chociaż pewnie niedługo znów je założę.
Lubiecie takie weekendowe stylizacje? Już pokazywałam na Facebooku parkę Zalando, myślę, że to jest udany zakup na ten sezon – wygodnie i ciepło;)

Parka, koszulka/Parka, blouse – Zalando
Buty/Shoes – Ebuty
Torba/Bag – MoimoiComments

Dodaj Komentarz

4 komentarzy do wpisu “Test – wiedziałaś, że jesteś hippisem?”

 1. 1) wrote:

  świetne buty!

 2. trochę z hippisa ma każdy z nas :)

  świetna jest ta parka !

  Pozdrawiam serdecznie
  Marcelka Fashion

  :)

 3. 3) wrote:

  hej Florence, tak jak się umawiałyśmy – odzywam się i będę zaglądała tu częściej. na moim blogu zdjęcia z wczoraj, więc jak masz ochotę, to zapraszam i pozdrawiam :>

↓ Komentarze tu ↓Read previous post:
Otwarcie MYSIEJ 3 w pigułce

Butik z wyjątkowymi rzeczami nie musi być potwornie drogi!!! Przekonałam się w tym wczoraj sama. Gdzie ta MYSIA? W samym...

Close