Świat bez emocji. Chcesz tam żyć?

Świat bez emocji. Chcesz tam żyć?

Dzisiaj czujesz się zmęczona, szczęsliwa i głodna (czemu nie! ;). Jutro będziesz znów zmęczona i sfrustrowana z powodu jakiejś katastrofy, która zdarzyła się całkowicie znienacka.

Ale czy możesz nic nie czuć i zawsze myśleć logicznie? Być może marzyłaś być twarda jak lód, nie odczuwać wyrzutów sumienia i zawsze myśleć racjonalnie. Ale czy zawsze to będzie dobre dla Ciebie?

Większość z nas widzi w emocjach swojego wroga, zwłaszcza jeżeli chodzi o zdenerwowanie, gniew i złość. Mówisz sobie: będę spokojna, dobrze sobie poradzę podczas tej rozmowy, a później znów wpadasz w wir emocji i żadna odpowiednia myśl nie przychodzi Ci do głowy w tym bardzo odpowiedzialnym momencie. Być może to moment, który zadecyduje o Twojej przyszłości. Przydałby się tu taki “wyłącznik” emocjonalny – wciskasz kławisz i jesteś spokojna jak po lekcji Jogi lub po pokonaniu 20km biegiem.

Co się z Tobą dzieje?

Czy to jest normalne zachowanie… Tak ma każda osoba, ale tak samo jak emocje potrafią panować nad Tobą, Ty możesz przejąć władzę nad nimi.

Nie jest to latwe zadanie. Po przeczytaniu książki “Pandemonium”, w której panuje świat całkowicie pozbawiony emocji, a zatem też miłości, przyjaźni, współczucia… stwierdziłam, że nasz świat emocjonalny musi mieć jakieś pozytywne aspekty. Najłatwiej jest wyciąć wszystkie uczucia podczas zwykłej operacji chirurgicznej. W “Pandemonium” ta metafora staje się realnością.

Emocjonalny świr 

To że dużo osób się załamuje i nie potrafi przejąć emocjonalnej kontroli nad sobą, spowodowane jest tylko i wyłącznie poprzez toksyczne myśli, które przytłaczają nasz umysł. Wszystko zależy od tego o czym teraz myślisz, własnie teraz tworzysz swoją emocjonalną przyszłość. Zastanów się przez chwilę jakie są Twoje dominujące uczucia i myśli. Czy są to myśli pozytywne czy negatywne? Być może znajdziesz powód swoich ciągłych klęsk i rozczarowań.

Z drugiej strony po co nam te emocje? W “Pandemonium” dzięki operacji w mózgu da się uzyskać sterylny i racjonalny umysł. Już więcej niczego się nie boisz, nikogo nie lubisz i z nikim się nie kłócisz…

Pomiędzy niebiem a ziemią

Ta stylizacja przypomina mi taki wyciszony świat, który niby niesie ze sobą harmonię i powodzenie, a z drugiej strony kryje w sobie znacznie więcej tajemnych i stłumionych myśli i uczuć. Niebo i ziemia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o planecie gdzie trwa wojna między miłością a złem, gdzie zakochane pary chowają się przed siłami porządkowymi i gdzie miłość nosi imię niebezpiecznej choroby “delirium”, polecam przeczytać książke autorstwa Lauren Oliver: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3478,Pandemonium. Może faktycznie tak wyglądałby świat pozbawiony zwykłych ludzkich uczuć…

 

 

 

 

 

 

 

Buty/Shoes – River Island
Legginsy, płaszcz/Leggings, coat -Romwe
Tshirt/Tshirt – New YorkerComments

Dodaj Komentarz

9 komentarzy do wpisu “Świat bez emocji. Chcesz tam żyć?”

 1. 1) wrote:

  Gdzie można kupić takie buty :) fajne auto :)

 2. 3) wrote:

  płaszcz jest świetny!

  pomiędzy niebem, a piekłem cały czas…

  pozdrawiam

  persona non grata

 3. Rewelacyjny płaszcz! Marzenie!
  Gratuluję świetnego doboru garderoby.

 4. 5) Deff wrote:

  fajna książka to musi być…

 5. 7) wrote:

  Bardzo fajna strona. Śliczne legginsy. Zapraszam na mojego bloga

 6. 8) Samantha wrote:

  beautiful dress for fall, i like the style

 7. […] Jeżeli interesują Ciebie takie tematy, to na blogu opisywałam również drugą część o nazwie Pandemonium. Gorąco polecam tą trylogię wszystkim kto lubi powieści przygodowe w połączeniu z wątkiem […]

↓ Komentarze tu ↓Read previous post:
Spotkanie blogerów przed Warsaw Fashion Weekend

Co się dzieje wysoko w chmurach, kiedy wszyscy grzecznie siedzą w domu z rodziną? Sobota wieczór... Gdzieś pomiędzy 20-tym a...

Close