You are currently viewing Bezdech senny | Leczenie laserowe

Bezdech senny | Leczenie laserowe

Laser to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości, jak wiecie laser frakcyjny CO2 bardzo pomógł mi w  przywróceniu skórze zdrowego i pięknego wyglądu. Dostaję ciągle od Was bardzo dużo maili z pytaniami w tej sprawie. Dzięki temu, że pokazałam Wam moją metamorfozę, wiele osób zdecydowało się wreszcie zmienić jakość swojego życia. Zrozumiałam, jak często nie możemy znaleźć w internecie informacji, które są pomocne i prawdziwe. Wiem, że wiele osób boi się zapytać, bo się wstydzi, bo nie wypada… przyczyn może być wiele, dlatego też postanowiłam poruszyć tematy zdrowotne i nie tylko, które są niewątpliwie bardzo ważne. Przede wszystkim chcę pomoc osobom zainteresowanym, które codziennie niepotrzebnie cierpią. Oczywiście, życzę Wam wszystkim dużo zdrowia!

Ten artykuł dotyczy laserowego leczenia chrapania, poprzedni artykuł w tym temacie możecie przeczytać  tutaj: ” W JAKI SPOSÓB LASER POPRAWIA KOMFORT ŻYCIA | AGKLINIK

Oczywiście, nie jestem lekarzem, dlatego też musiałam zwrócić się do osób z odpowiednimi kwalifikacjami, aby wszystkie informacje zawarte w artykule były jak najbardziej dokładne i autentyczne. A teraz do sprawy.

Niebezpieczeństwo dla zdrowia

Badania pokazują wprawdzie, że to panowie chrapią najczęściej (ok. 60% z nich robi to regularnie), jednak według badań CBOS-u ta uprzykrzająca życie przypadłość zdarza się też 1/3 kobiet w Polsce, a wraz z wiekiem jest coraz powszechniejsza – 40% chrapiących kobiet po sześćdziesiątce to światowa norma, którą Polki przewyższają.

W wyniku chrapania może dojść nie tylko do rozwodu, ale też do problemów ze zdrowiem, przede wszystkim z układem krążenia. Lekarze alarmują, że bezdech występujący podczas chrapania bardzo poważnie odbija się na sprawności serca – wywołuje nadciśnienie i prowadzi do przerostu prawej komory. Nie warto ryzykować.

Operacja chirurgiczna

Jeszcze do niedawna jedyną przynoszącą sensowne rezultaty metodą leczenia chrapania była operacja chirurgiczna. Dlaczego koniecznie musiało się to wiązać z użyciem skalpela? Bo chrapanie powstaje w wyniku osłabienia mięśni podniebienia i szyi, a także przerośnięcia niektórych partii tkanki łącznej (np. języczka, migdałków), co sprawia, że powietrze nie może swobodnie przedostawać się do płuc. O ile w ciągu dnia potrafimy te mięśnie kontrolować, o tyle podczas snu tkanki wiotczeją, język cofa się, a wdychane powietrze głośno wibruje. Zadaniem chirurga było usunięcie części podniebienia, języczka lub innych tkanek powodujących chrapanie. Niestety, jest to zabieg wiążący się z trwałym okaleczeniem gardła, a rany goją się dość długo.

Co prawda można kupić w aptece specjalny aparat do zakładania na twarz podczas snu, który pomaga we właściwym oddychaniu, ale nie usuwa przyczyny chrapania.

Wiele osób ma lęk przed operacją chirurgiczna. Jeśli też tak czujesz, przeczytaj o terapii na lęk przed operacją.

Laserowe leczenie chrapania

Na szczęście chrapanie można leczyć w jeszcze jeden sposób – laserowo, np. w warszawskiej klinice AGklinik. Wszystko wskazuje na to, że jest to jedyna skuteczna metoda walki z chrapaniem, która nie wiąże się z użyciem skalpela. Polega ona na podgrzaniu tkanek miękkich, w wyniku czego podniebienie miękkie, języczek i inne partie gardła oraz jamy ustnej, utrudniające swobodny przepływ powietrza do płuc, obkurczają się i nabierają właściwej sprężystości. Chodzi przede wszystkim o namnażanie i pobudzenie do prawidłowej pracy włókien kolagenowych, które za elastyczność tkanek odpowiadają w największym stopniu. Dzięki temu niczego nie trzeba wycinać, a problem z chrapaniem znika.

Dlaczego warto się na taką terapię zdecydować?

Unikamy w ten sposób ryzyka wystąpienia groźnych chorób, poprawiamy jakość swojego snu. Poza tym zabieg jest bezbolesny, całkowicie bezpieczny i nie wiąże się z wystąpieniem trudno gojących się ran (jak w przypadku operacji chirurgicznej). Laserowe leczenie chrapania przebiega w trzech etapach – pierwszego, piętnastego i czterdziestego piątego dnia cyklu – ale każdy z nich jest bezbolesny, krótkotrwały i nie wymaga zastosowania znieczulenia.

A efekty? Użycie lasera gwarantuje, że będą odczuwalne od razu po pierwszym zabiegu.

Autor zdjęcia: Porsche Brosseau. CC BY 2.0 License.

This Post Has 3 Comments

  1. Lola

    Moje dziecko miało tak dawniej, do tego była mata co budziła je. potem wyrosło.

  2. Nadia

    Czy mogą być skutki uboczne takiego zabiegu?

Leave a Reply