Jak rozświetlić cerę i nadać skórze zdrowy blask? Pierwsze kroki do idealnej cery.

Jak rozświetlić cerę i nadać skórze zdrowy blask? Pierwsze kroki do idealnej cery.

Jakiś czas temu dałam zapowiedź metamorfozy na blogu, a to z powodu szarej i zmęczonej cery.
Od lat mam problemy z trądzikiem, który pozostawił  na mojej skórze brzydkie ślady w postaci blizn, czerwonych plam i rozszerzonych porów.

Postanowiłam to zmienić. Na szczęście posiadamy już nowoczesne technologie, które w dobrych rękach potrafią zrobić cuda. Zawsze zazdrościłam pięknej cery takim gwiazdom jak Angelina Jolie czy Keira Knightley, które na pewno sięgają po jakieś zabiegi, które pomagają im trzymać swoją cerę w idealnej kondycji. Oczywiście, jestem świadoma tego, że nie tylko zabiegi powodują, że człowiek ma piękną cerę. Na pewno takie czynniki jak geny, zdrowa dieta, aktywny tryb życia i regularne ćwiczenia pomagają utrzymać organizm w zdrowej równowadze. Przysięgam robiłam to wszystko i nawet więcej. W każdym razie nigdy nie miałam idealnie gładkiej cery, a mogę stwierdzić na pewno, że nigdy nie widziałam celebrytek z pryszczami ;) Czyżby wszystkie miały idealne geny?

W każdym razie pierwsze kroki do idealnej cery już są za mną. Na razie Dr Iwona Krędzielak-Manikowska z Instytutu Technologii Urody przeprowadziła serię 3 zabiegów. Dwa pierwsze były bardzo łagodne i praktycznie nieinwazyjne, a co najważniejsze dały efekt rozświetlenia poszarzałej i zmęczonej skóry. Poprawę kondycji skóry widać gołym okiem. Ewidentnie jest bardziej napięta i elastyczna, wyrównał się koloryt naskórka.  Teraz Pani doktor przystąpiła do intensywnego złuszczania z użyciem m.in. peelingu z retinolem, który znakomicie przygotowuje moją skórę do dalszych zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego. To prawda – skóra  z buzi po tym zabiegu schodzi, a czasem – zwłaszcza przy skórze problemowej, którą ja mam – mogą pojawić się także strupki, ale to w sumie nic dziwnego. Chodzi przecież o to by pozbyć się martwego naskórka, dokładnie oczyścić skórę i jak najlepiej przygotować ją do kolejnych kroków w walce z niedoskonałościami cery.  Nie ukrywam – bardzo mnie korciło, by  „pomóc nieprzyjaciołom” zejść z twarzy, ale trzymam się dzielnie ;) Pamiętajcie, że strupów czy schodzącej skóry nigdy nie można zdrapywać samodzielnie, gdyż mogą pozostać blizny!

Pytaliście mnie o ceny zabiegów, więc wypiszę wszystko poniżej. 3 zabiegi, które miałam wykonane to:

 1. Peeling Lite Rephresh (200zł)
 2. Hydrabrazja z mezoterapią z koktajlem rozjaśniającym skórę (180zł)
 3. MelanoLyte PRO (200zł)

Cena jednego pakietu: 500zł, ja osobiście miałam 3 spotkania.

Przede mną jeszcze kilka zabiegów, a o wszystkim dowiecie się tu na blogu, gdzie opiszę kolejne kroki i pokażę rezultaty.

 Comments

Dodaj Komentarz

Jeden komentarz do wpisu “Jak rozświetlić cerę i nadać skórze zdrowy blask? Pierwsze kroki do idealnej cery.”

 1. 1) Claris wrote:

  Body scrubs are one of the easiest homemade beauty products to make.
  Looking beautiful doesn’t have to be hard on your budget or the environment.
  If our body is producing skin cells to repair wrinkles,
  there would be no problem at all, and all wrinkles would be
  temporary in nature.

↓ Komentarze tu ↓Read previous post:
Wywiad z Bollywood Star – Moniką Jarosińską – [Bloggers TV]

Wywiad z Monią Jarosińską podczas rozdania nagród Glam Awards 2013. Monika ubrała się w orientalny strój, nawiązujący do jej najnowszego...

Close