Peacock

Peacock

Paw jest często nazywany królewskim ptakiem. Nic dziwnego – nie ma najmniejszych wątpliwości, że paw to przepiękny ptak.
Barwny ogon przyczynił się do tego, że paw był utożsamiany z królewskością, pychą i dumą. Podobno Aleksander Wielki, ujrzawszy pawia po raz pierwszy był zachwycony jego pięknem i zakazał zabijania tych ptaków.

Peacock

Z powodów estetycznych pawi motyw często jest wykorzystywany w modzie. Oprócz pięknego wyglądu, paw ma w sobie coś mistycznego, przyciągającego, hipnotyzującego… Ta druga jego cecha szczególnie mi się podoba. Motywy, które kryją w sobie zagadkę są szczególnie ciekawe, ponieważ nigdy ich do końca nie odkryjemy.

*****

A peacock is often called a royal bird. It’s no a big deal – a peacock is a very beautiful bird for sure.
A colorful tail caused that the peacock was identified with royalty, haughtiness and pride.  Apparently, when Alexander the Great saw this wonderful creature for the first time, was highly impressed by its beauty and has forbidden to kill it.

 Peacock

Because of the esthetic reason this bird is very often used in the fashion industry. Except from looking charming, peacocks hide something more from us. This remains mystic, attracting and hypnotizing… Motives, which hide a mystery are mostly interesting, because we will never know everything about them.

 

 

 

 

 

 

 

Stylizacja

Bluza / Blouse – KOKO$WAG
Płaszcz / Coat – New Look
Spódnica / Skirt – Romwe
Botki / Boots – Versus by Versace via stylefruits.plComments

Dodaj Komentarz

Jeden komentarz do wpisu “Peacock”

  1. 1) Piotr Budzianowski wrote:

    znakomity dobor kolorow, nie zbyt odwazny wyglad calej osoby, wytonowana smuklosc osoby i chyba o to chodzi, bardzo dobry makijaz , wszystko to jak powinna wygladac kobieta

↓ Komentarze tu ↓Read previous post:
Zgadnij jak będzie wyglądać nowa kolekcja Centro?

Elegancja, urok i atrakcyjność – to są pojęcia, które definiują modę włoską. Jak wiecie, uwielbiam łączyć modę „sieciówkową” z markowymi...

Close