Przerażająca historia biżuterii.

Przerażająca historia biżuterii.

Po co kobiecie biżuteria? Jaka jest jej historia? Czy wiesz o tajemnicach, które kryje biżuteria? Na niektóre z tych pytań wolałabym nie odpowiadać, gdyż odpowiedź może być brutalna i szokująca…Biżu obecnie pełni najczęściej rolę dekoracyjną. Kobiety europejskie noszą ozdoby, żeby podkreślić swój styl i urodę…

Tak samo w tej stylizacji: bransoleta i opaska na szczęście nie mają żadnego znaczenia mistycznego. Po prostu lubię spiczaste ozdoby ;) Jeżeli chodzi o spódnicę to już widzieliście ją we wcześniejszym zestawie na blogu.
Oczywiście, w Europie również istnieją ozdoby specjalne, takie jak obrączki, krzyże. Nie muszę tłumaczyć, co dokłanie dla nas znaczą i w jakim celu są noszone.

Natomiast na wschodzie, a dokładniej w Indiach będziecie zaskoczone motywem, dla ktorego tamtejsze kobiety obwieszają się kilogramami złota (nie mówię, że motyw zawsze jest ten sam, bo wiadomo Indie są tak wielkie, że nie można tu generalizować). Czy według gustów panującyh w Indiach dużo złota na sobie dodaje szyku i świadczy o pozycji społecznej?

Prawda czasami bywa brutalna… Jeżeli mąż wyrzuci żonę z domu w Indiach, nie może ona zabrać ze sobą nic ze swoich rzeczy… zostaje jej tylko to co ma na sobie. A więc nie dziwcie się i nie mówcie, że dużo złota to przesada i bezguście, bo czasami nie o to tu chodzi ;)

W starodawnym Egipcie największą popularnością cieszyły się różne amulety, które chroniły ich właścicieli. Średniowiecze charakteryzuje się ozdobami symbolizującymi wiarę.

Króle nasiły korony, które świadczyły o władzy i bogactwie.

Jak widać biżuteria to nie tylko piękny wisiorek, bądź bransoleta.

Niektórzy cieszą się pięknymi klejnotami, a inni boją się je z siebie zdjąć z podowu niepewnej i przykrej teraźniejszości i przyszłości.
Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, tak jak na losy kobiet ze Wschodu. A jakie ma dla Ciebie znaczenie noszenie ozdób i biżuterii?

historia bizuterii

Przypomina mi Statue of Liberty :)))

lady of freedom look

 

biżuteria spiczasta

 

kosmiczna spódnica

 

historia bizuterii

 

biżuteria w Indiach

 

botki ebuty

Torba UV-bags.pl w pomieszczeniu.

torba uv bag

A na ulicy torba wygląda tak… jak widać zmieniła kolor pod wpływem promieni słonecznych ;)

torba uv bag

Top, spódnica, opaska/Top, skirt, band – Romwe
Botki Vagabond/Boots – Ebuty
Bransoleta/Bracelet – DF-FashionComments

Dodaj Komentarz

5 komentarzy do wpisu “Przerażająca historia biżuterii.”

 1. 2) wrote:

  Muszę przyznać, że nie wiedziałam o tym. Bardzo ciekawy post kochana, czekam na więcej takich ciekawostek. Swoją drogą to okropne:(

 2. 3) wrote:

  Jejku. Genialna spodnica :))

 3. 4) Natalia wrote:

  Bardzo ciekawy post. Czekam na więcej!

 4. 5) Alia9917 wrote:

  Zapraszam na licytacje modnych ubrań i dodatków!!

↓ Komentarze tu ↓Read previous post:
Dresy są dla frajerów? Tylko nie te!

Znasz pewnie stereotyp o dresiarzach. To wyluzowani goście z "ostrym" charakterem, którzy nie dużo osiągnęli w życiu. Dres w tym...

Close