Panasonic ES-WH80 | Recenzja urządzenia do depilacji IPL w domu

Panasonic ES-WH80 | Recenzja urządzenia do depilacji IPL w domu

Uwielbiam testować urządzenia, które ułatwiają kobietom życie. Urządzenie Panasonic ES-WH80 trafiło w moje ręcę jakiś miesiąc temu i udało mi się go przetestować na własnej skórze.
Oczywiście, chodzi o wygodną depilację światłem IPL w domowym zaciszu.

Zdjęcia Sergioloporto.com

Specyfikacje techniczne urządzenia Panasonic ES-WH80

To co mi się odrazu rzuciło w oczy, to wygodny i kompaktowy rozmiar urzadzenia. Bardzo łatwo można go używać dzięki temu że jest podręczne i łatwo się go uzywa. Poprzednio miałam urządzenie Philips Lumia, natomiast zdecydowanie tamten model nie był aż tak wygodny i w porównaniu z modelem Panasonic ciężki w użytkowaniu.

W dodatku urządenie ma bardzo szerokie okno błysku, dzięki czemu szybciej i skuteczniej pozbędziemy się niechcianego owłosienia.

Numer modelu ES-WH80
Napięcie uniwersalne Tak (100-240V)
Czas ładowania 180 min
Czas pracy 600 błysków na jednym ładowaniu
Wymiary (W x S x G) 20,8 × 6,7 × 5 cm
Masa 341 g

 

 

 

Jak używać urządzenie Philips ES-WH80?

Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. W zasadzie to co musimy robić to przesuwać urządzenie, wciskając glowicę w skóre, a urządzenie automatycznie będzie emitować światło co 3 sekundy.
Jeżeli chodzi o czas, który potrzebujemy poświęcić na całe ciało, to producent zapewnia, że zajmie to mniej niż 20 minut, czyli ramion, pach, linii bikini i nóg. Warto podkreślić, że nie wolno stosować urządenia na twarzy, uszach, sutkach, genitaliach, na pępku.

Przed zastosowaniem urządzenia IPL należy ogolić okolicę i dopiero później przystąpić do depilacji, dzięki czemu osiągniemy optymalny rezultat.

 

Dla kogo urządzenie Philips ES-WH80?

Niestety urządzenie do depilacji światłem IPL nie mogą stosować wszystkie osoby, ponieważ jego skuteczność zależy od karnacji i naturalnego koloru włosów. Nie zadziała urządzenie u blonynek, przy włosach siwych, szarych i rudych. Przy ciemnej karnacji i ciemnych włosach depilacja również nie przyniesie porządanych rezultatów. Najlepsze rezultaty natomiast osiągą osoby z ciemnymi włosami i jasną skórą. Ja znajduję się akurat w tej ostatniej kategorii.

Wnioski na temat Philips ES-WH80

W przeszłości wypróbowałam na sobie chyba wszystkie sposoby usuwania owłosienia. Zaczęłam od golarki, ale ponieważ mam bardzo delikatną skórę nie było to dla mnie dobre rozwiązanie i przerzuciłam się na depilator marki Braun. Przez kilka lat był to jakiś sposób, ale depilacja była dla mnie dość męcząca i bolesna.
Następnym etapem było 3 sesji premanentnego usuwania owłosienia przy użyciu lasera Light Sheer Duet. Poszłam na całość, bo chciałam pozbyć się włosów z każdego milimetra ciała, nawet w strefie intymnej. Po 3 sesji jednak ledwo nie zemdlałam z bólu, dlatego na tym skończyła się moja przygoda z laserem.
Metoda IPL ma swoją ogromną zaletę, ponieważ jest bezbolesna. Jeżeli ktoś ma bardzo duży problem z owłosieniem, moim zdaniem urządzenie jest doskonałe. Natomiast w moim przypadku po tylu różnych zabiegach nie mam problemów z owłosieniem i obecnie najczęściej stosuję golarkę.Comments

Dodaj Komentarz

10 komentarzy do wpisu “Panasonic ES-WH80 | Recenzja urządzenia do depilacji IPL w domu”

 1. 1) wrote:

  Moja przyjaciółka dostała w prezencie gwiazdkowym i jest bardzo z niego zadowolona. Ja się jeszcze bije z myślą kupna tego depilatora. Cena trochę mnie zniechęca.

  Pozdrawiam Zocha

 2. 3) Ewa wrote:

  Mi tam wystarcza zwykła maszynka, ale chętnie bym przetestowała te urządzenie.

 3. 4) Beata wrote:

  Ja bym polecała wykosztować się trochę i skorzystać z laserowego usuwania owłosienia w dobrym gabinecie kosmetycznym.

 4. 6) Mardżery wrote:

  Dla mnie genialne urządzenie! Że też dopiero teraz wymyślili takie coś! :) Szybko, bezboleśnie, bez łażenia po salonach i co miesięcznych wydatków. Cena oczywiście najpierw zastanawia, ale jak pomyśleć spokojnie, to u kosmetyczek wydawałam w skali roku więcej.

 5. 8) Jagna wrote:

  Korzystam z tego depilatora od kilku dobrych miesięcy, super sprawa. Włoski odrastają słabsze i jest ich mniej. Sam zabieg jest bezbolesny i nieuciążliwy. :)

 6. 9) Olga wrote:

  Moja koleżanka korzysta z tego depilatora, jest bardzo zadowolona i efekty są super. Sama też się przymierzam do zakupu tego Panasonica. :)

 7. 10) Alicja wrote:

  Kupiłam i nie żałuję – doskonale sobie radzi z ciemnym zarostem, uporczywe włoski znikają z łatwością przy użyciu takiego depilatora. Jestem z niego bardzo zadowolona.

↓ Komentarze tu ↓Read previous post:
Czarny kombinezon New Look | Koszulka Unicorn Team

Back to black. Tak właśnie wygląda moja stylizacja, jednak są takie dni kiedy najlepszym kolorem jest czerń - do wszystkiego...

Close